محل تبلیغات شما

 

این فیلم در سال 1990 به کارگردانی و تهیه کنندگی کوین کاستنر  براساس رمانی به همین نام نوشته  مایکل بلیک منتشر شده در سال 1988 ، ساخته شد(تولید آمریکا) . روند تولید با مشکلات و مصایبی همراه بود از لغو همکاری استدیو های فیلم سازی گرفته تا نظرات منفی کارشناسان در خصوص موفقیت فیلم . بوجه فیلم در حدود 22 میلیون دلار اعلام شد که توانست در فروش جهانی به رقم 242.2 میلیون دلار دست یابد و همچنین در سال 1991 برنده 7 جایزه اسکار شد . 

 

روایت آغاز فیلم در سال 63 است  که مصادف است با جنگ انفصال ( جنگ داخلی آمریکا ) که بین یانکی ها (شمالی ها ) و ربل ها (جنوبی ها) ، که در پی خودداری ایالات جنوبی از ملغی شدن برده داری دست به استقلال میزند و ریس جمهوری جدید انتخاب میکنند. 

ستوان لوتانت که در این جنگ حضور دارد به دلیل شجاعتی که از خود نشان میدهد نایل یه مدال افتخار میشود و به او اجازه میدهند که حوزه محل خدمتش را خودش انتخاب کند ، که این انتخاب چیزی جز مواجهه با سرخپوستان نیست و این ارتباط و کنشش با ایشان محتوای اصلی فیلم را تشکیل میدهد. او در پی شناخت و کشف ایشان است که  به خاطر دلایل درونی اش رهسپار این ماموریت میشود. 

 

روایت او از ظلم اکثریت بر اقلیت است از تاریخی که یه بی عدالتی مزین گشته اما در یک روند مع در زمانی نمایان میشود که  آبراهیم لینکلن  قهرمان مبارزه با برده داری در صدر کار است و از سوی دیگر قسمت هایی از طلایی ترین صفحات تاریخ آمریکا را میسازد و دقیقا همین اوقات مبارزه با سرخپوستان در جریان است . 

این فیلم  نقد درونی است نسبت به ت های رویا پردازانه آمریکایی  . 

 

* رقصنده با گرگ ها اسمی است که یکی از سرخپوستان(ده خرس ) به دلیل رقصش با گرگی روی او میگذارد

راه صلح خاورمیانه ، سازمانهای بین المللی اقتصادی

تأملی بر کتاب اصلاحات وفروپاشی ،تشریح طرح فروپاشی شوروی علیه ایران

ایران ، صدای تسنن جهان اسلام

فیلم ,ها ,سال ,آمریکا ,سرخپوستان ,، ,در سال ,فیلم در ,که در ,، که ,مبارزه با

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ظفري علمي او تحقيقي وبلاک پاڼه پرسه های اندیشه