محل تبلیغات شما

  کتاب قوی سیاه برآمده از تجارب مردی است که توانسته است دو بحران بزرگ مالی سالهای 1988 و 2007 را پیشبینی کند و مبتنی بر آن حافظ منافع مشتریانش در بازارهای بزرگ مالی جهان (بورس) باشد و همچنین از این طریق ثروتی را در نتیجه عقاید خویش به دست آورد.

 

درلا به لای صفحات کتاب نویسنده به زندگی خویش رجوع میکند و از خاطراتی سخن به میان می آورد که پایه ساز اندیشه بزرگ اوست .  از ترک لبنان در نوجوانی میگوید آن هم در شرایطی که پدر بزرگش با داشتن هویتی مسیحی و از مهاجرین به لبنان وزیر دفاع است و نیز از تجاربی میگوید که در جریانهای سرمایه گذاری بدست آورده است و یا در ساعت تدریس ریاضی در دانشگاه های آمریکا برایش حاصل گشته است . او فیلسوفی است  که مفهوم ریسک را میشناسد و جهان را بر این مبنا  تحلیل میکند .

 

مفهوم قوی سیاه اینگونه زاده میشود : بنا بر باور عمومی ، همه قوهای جهان سفید هستند و این یک باور نیست بلکه حقیقتی است غیر قابل انکار . اما برخلاف این باور قوهای هستند به رنگ سیاه و در قاره استرالیا زندگی میکنند . همین مفهوم ساده قطعیت مارا در برخورد با پدیده های جهانی زیر سوال میبرند و ما به دیدگاهی میرسیم که بسیاری از وقایع زندگانی مان برخلاف پیشبینی و حتی برنامه ای زندگانی مان به وقوع پیوسته  .  در 17 سالگی مان شاید رشته و دانشگاهی که در آن درس خواندیم  برایمان ملموس نبوده و این سیر از زندگی را در پیش بگیرید و با این چالش وقایع زندگیتان را مورد بازبینی قرار دهید .

حال بگوید چه کسی  فکر میکرد  هواپیماهایی به صورت دیوانه وار وارد برج های دوقلو شوند و زمینه ساز نظم جدیدی برای جهان شوند(11سپتامبر)و یا قصه ای از زنی تبدیل به فرهنگی برای نسل های بشری شود  و خودش را از فقر برهاند و حتی نیز ،از ملکه انگلستان نیز ثروتمندترسازد (هری پاتر )یا ساختار ی کشورهای عربی همچون دمینو یکی یکی فرو ریزند و صدای مردم  در این کشوزها طنین انداز شود (بهار عربی) 

اگر بخواهیم مثال بیاوریم با کار راحتی روبرو هستیم فقط لازم است که درکی به قوی سیاه داشته باشیم .(جنگ جهانی اول _ متلاشی شدن نظام پادشاهی ایران_ ظهور داعش _ حکمرانی ماندلا_ پیدایش اینترنت_)

 "ساندی تایمزدر سال 2009 اعلام کرد قوی سیاه یکی از 12 کتاب اثرگذار بعد از چنگ جهانی دوم بوده است . این کتاب بعد از انتشار به سرعت توجه همگان را به خود جلب کرد به گونه ای که 36 هفته متوالی در فهرست پرفروشترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفت" برگرفته از متن مقدمه فارسی 

 

عقاید نویسنده کتاب ( نسیم نیکلاس طالب/taleb,nassim nicholas) را دنبال کنید ، شاید برایتان جالب باشد که بدانید وی خواستار تحریم عربستان سعودی از سوی جامعه بین الملل شد . 

 

این کتاب در سال 1394 توسط انتشارات آریانا قلم با  ترجمه محمد ابراهیم محجوب به انتشار رسیده است. 

راه صلح خاورمیانه ، سازمانهای بین المللی اقتصادی

تأملی بر کتاب اصلاحات وفروپاشی ،تشریح طرح فروپاشی شوروی علیه ایران

ایران ، صدای تسنن جهان اسلام

کتاب ,سیاه ,های ,قوی ,  ,جهان ,قوی سیاه ,را در ,زندگانی مان ,و این ,و حتی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لوله گلخانه ای